منوهای نصب در پنل مدیریت

مترجم همزمان جدید Skype

تصور كنيد يك مرد انگليسى با يك زن آلمانى يك مكالمه اى كامل انجام ميدهد،در حالي كه مرد حتى يك كلمه هم از زبان آلماني نمى فهمد، زن نيز حتى لغتى از انگليسى نمى داند ولى با اين وجود هر دو با هم به راحتى مكالمه ميكنند.Skype تا سال آينده مكالمات را به زبان هاى مختلف ترجمه خواهد كرد.

بر روي صحنه ى كنفرانس Code در كاليفرنيا Calif وGurdeep Pall نايب رييس Skype و Lync در مايكروسافت،اپليكيشن Skype Translator را نمايش دادند.اين اپليكيشن جديد قادر به ترجمه ى همزمان تماس هاى صوتى زبان هاى مختلف به يكديگر است.اين به اين معني است كه كاربر ميتواند با زبان مادرى خود با كاربر ديگرى با زبان متفاوت صحبت كند.نسخه ى بتاي Skype Translator تا اواسط سال 2014 براى ويندوز در دسترس است.
Code Confrence
pall در صفحه ى خود اينگونه مينويسد :
تصور كنيد در آينده ي بسيار نزيك به بشر اين امكان داده شود تا پلى بر روي مرز هاى جغرافيايى و محدوديت هاى زبانى زده شود تا فكر و قلب انسان ها به گونه اى كه قبلاً هيچگاه ممكن نبوده با هم ارتباط يابند.
در دموي معرفى اين برنامه،pall با همكار خود دايانا كه زبان آلمانى دارد مكالمه اى صوتى و تصويرى بر قرار ميكند.در حين اينكه آن دو هركدام با زبان مربوط به خود با هم به مكالمه مى پردازند زيرنويسى به زبان انگليسى و آلمانى در پايين صفحه توسط real-time audio translator ( مترجم همزمان از طريق صوت)نمايش ميابد.Translate1
نكته ى جالب اين است كه در حالت صوتي اين مترجم،اگر صداى كاربر مثلاً زن باشد اين برنامه مترجم آن را زن درنظر ميگيرد!
بر اساس گفته هاى Satya Nadella رييس كل جديد مايكروسافت گروه ماشين مترجم اين كمپاني حدود ١٥ سال است كه دارند بر روى ترجمه،سيستم تشخيص صدا و تركيب صدا كار ميكنند.
Pall در جاى ديگرى در صفحه ى خود مينويسد:
Skype Translator از تركيب دو قابليتِ (IM (Instant Massage و Skype voice بوجود آمده است.
اين ابزار به قدرى كارايى دارد كه عده اى واژه ى ”جادويى“ را براى آن انتخاب كردند.
نكته ى جالب ديگر اين اپليكيشن ان است كه نحوه ى مكالمات و اصطلاحات روز را با جست و جو در شبکه های اجتماعی،آناليز و در نتيجه اطلاعات خود را لحظه به لحظه به روز رسانى ميكند.بنابراين به راحتى مكالمات روز را مى فهمد!
Translate2
Skype مدت زيادى است كه در دادن سرويس هاي مختلف و به خصوص مكالمه ى تصويرى فعاليت دارد و با وجود رقيبانى در اين زمينه از جمله سرويس محبوب Face time در Apple،در ميان كاربران طرفداران زيادى دارد.در نهایت باید ديد عملکرد Skype چگونه خواهد بود.
براى اطلاعات بيشتر از چگونگى عملكرد آن بايد تا آمدن آن صبر كنيم.

2 پاسخ در "مترجم همزمان جدید Skype"

  1. 😐 چه جالب میشه!!! اینجوری که اخبارتون میگه، نسخه‌ی بتا باید اومده باشه دیگه!!! لطفا اگه خبری درباره‌ی انتشارش پیدا کردید ما رو هم در جریان بذارید.
    موفق باشید.

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2017 © تمامي حقوق مطالب سايت Developersian محفوظ و همچنین استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
X