معرفی سرویس asciinema.org

معرفی سرویس asciinema.orgReviewed by محمد شاهملکی on Oct 21Rating: 2.0معرفی سرویس asciinema.org

با سلام خدمت مخاطبین سایت آموزشی DeveloperPersian. دوست داشتم اولین تجربه بلاگ نویسی خودم را با معرفی سرویسی که تقریباً ۲ سال پیش با آن آشنا شده بودم، شروع کنم. (الحمدالله با این پست محقق شد).

برای خود من بسیار اتفاق افتاده که روند اجرای اسکریپت و یا دستورات Linux Terminal را از طریق فیلمهای آموزشی بهتر و آسان تر یاد می گرفتم. ولی متأسفانه به دلایلی (اعم از نبود یا کمبود فضای ذخیره سازی در وبلاگ یا هاست شخصی، پهنای باند خودم و احتمالاً مخاطبین وبلاگ یا سایت و …) این امکان مقدور نبود. ….

۲ سال پیش در حین کلاسهای LPIC-1 اقدام به راه اندازی وبسایتی آموزشی با محوریت لینوکس و نرم افزار آزاد نمودم. در اولین پست به معرفی سرویس Asciinema پرداختم. آن هم به این دلیل که همیشه دنبال راهی برای ارائه Commandهای ترمینال لینوکس به صورت پویا و ترجیحاً انیمیشن بودم. خوشبختانه با این سایت به آدرس  https://asciinema.org آشنا شدم. خوب بریم سراغ آشنایی با این سرویس سودمند:

پس از ورود به سایت، امکان جستجوی در ASCIICast های دیگر کاربران وجود دارد. خود سایت نیز به وسیله یک ASCIICast اقدام به معرفی سرویس و نحوه ی نصب آن می پردازد. (فکر کنم توضیحی لازم نیست و ASCIICast گویای کار است)

نمونه هایی از ASCIICast های ساخت خودم 😐    پاسخگو
    علی حسین در جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ :

    خیلی عالی بود.. سایت جالبی بود مرسی