معرفی Sweet Home 3D

معرفی Sweet Home 3D Reviewed by محمد شاهملکی on Dec 16Rating: 3.0معرفی Sweet Home 3D

Sweet Home 3D نرم افزار متن باز طراحی داخلی می باشد که به کاربران آن امکان ترسیم پلان خانه، آزمایش چینش مبلمان جدید قبل از اقدام به آن و در نهایت مشاهده ترسیمات در نمای ۳ بعدی را می دهد. شاید در نگاه اول معرفی این نرم افزار در سایت Developersian تا حدودی دور از انتظار باشد، ولی امکان مشاهده سوئیت یا خانه تک طبقه ی طراحی شده با این نرم افزار در بستر وب (با استفاده از کتابخانه مبتنی بر Java به منظور نمایش در صفحات وب) مخاطبین را به کار با این نرم افزار ترغیب کند.

شاید به عنوان یک طرح می توان از این نرم افزار در افزودن ارائه قابلیت نمایش ۳ بعدی خانه طراحی شده به مشتری در سایت های املاک و دفاتر فنی-مهندسی اشاره کرد.

البته Furniture Library نرم افزار شاید اولین قسمتی باشد که خیال کاربر را بابت طراحی اجزاء و المانها راحت میکند، ولی در کل دید ساده نگاری توسعه دهندگان نرم افزار در نهایت این دیدگاه را به کاربر القاء خواهد کرد که از طراحی به هیچ وجه نترسید.

از طرفی اگر به این کتابخانه قانع نبودید، امکان افزودن انواع فرمتهای نرم افزارهای طراحی ۳بعدی و همین طور استفاده از کتابخانه های قابل دانلود در سایت نرم افزار وجود دارد.

با توجه به اینکه نرم افزار بر اساس Java توسعه داده شده، در تمامی Desktop Platformها اعم از Windows، Linux و Mac قابل نصب و اجرا می باشد. پیش نیاز استفاده از آن هم فقط نصب Java Runtime است.

alter-SH3

به منظور اطلاعات بیشتر به سایت آن به آدرس http://www.sweethome3d.com مراجعه کنید.