مترجم همزمان جدید Skype

مترجم همزمان جدید SkypeReviewed by علی کیان on Sep 15Rating: 4.5مترجم همزمان جدید Skypeتصور كنيد يك مرد انگليسى با يك زن آلمانى يك مكالمه اى كامل انجام ميدهد،در حالي كه مرد حتى يك كلمه هم از زبان آلماني نمى فهمد، زن نيز حتى لغتى از انگليسى نمى داند ولى با اين وجود هر دو با هم به راحتى مكالمه ميكنند.Skype تا سال آينده مكالمات را به زبان هاى مختلف ترجمه خواهد كرد.

تصور کنید یک مرد انگلیسى با یک زن آلمانى یک مکالمه اى کامل انجام میدهد،در حالی که مرد حتى یک کلمه هم از زبان آلمانی نمى فهمد، زن نیز حتى لغتى از انگلیسى نمى داند ولى با این وجود هر دو با هم به راحتى مکالمه میکنند.Skype تا سال آینده مکالمات را به زبان هاى مختلف ترجمه خواهد کرد.

بر روی صحنه ى کنفرانس Code در کالیفرنیا Calif وGurdeep Pall نایب رییس Skype و Lync در مایکروسافت،اپلیکیشن Skype Translator را نمایش دادند.این اپلیکیشن جدید قادر به ترجمه ى همزمان تماس هاى صوتى زبان هاى مختلف به یکدیگر است.این به این معنی است که کاربر میتواند با زبان مادرى خود با کاربر دیگرى با زبان متفاوت صحبت کند.نسخه ى بتای Skype Translator تا اواسط سال ۲۰۱۴ براى ویندوز در دسترس است.
Code Confrence
pall در صفحه ى خود اینگونه مینویسد :
تصور کنید در آینده ی بسیار نزیک به بشر این امکان داده شود تا پلى بر روی مرز هاى جغرافیایى و محدودیت هاى زبانى زده شود تا فکر و قلب انسان ها به گونه اى که قبلاً هیچگاه ممکن نبوده با هم ارتباط یابند.
در دموی معرفى این برنامه،pall با همکار خود دایانا که زبان آلمانى دارد مکالمه اى صوتى و تصویرى بر قرار میکند.در حین اینکه آن دو هرکدام با زبان مربوط به خود با هم به مکالمه مى پردازند زیرنویسى به زبان انگلیسى و آلمانى در پایین صفحه توسط real-time audio translator ( مترجم همزمان از طریق صوت)نمایش میابد.Translate1
نکته ى جالب این است که در حالت صوتی این مترجم،اگر صداى کاربر مثلاً زن باشد این برنامه مترجم آن را زن درنظر میگیرد!
بر اساس گفته هاى Satya Nadella رییس کل جدید مایکروسافت گروه ماشین مترجم این کمپانی حدود ١۵ سال است که دارند بر روى ترجمه،سیستم تشخیص صدا و ترکیب صدا کار میکنند.
Pall در جاى دیگرى در صفحه ى خود مینویسد:
Skype Translator از ترکیب دو قابلیتِ (IM (Instant Massage و Skype voice بوجود آمده است.
این ابزار به قدرى کارایى دارد که عده اى واژه ى ”جادویى“ را براى آن انتخاب کردند.
نکته ى جالب دیگر این اپلیکیشن ان است که نحوه ى مکالمات و اصطلاحات روز را با جست و جو در شبکه های اجتماعی،آنالیز و در نتیجه اطلاعات خود را لحظه به لحظه به روز رسانى میکند.بنابراین به راحتى مکالمات روز را مى فهمد!
Translate2
Skype مدت زیادى است که در دادن سرویس های مختلف و به خصوص مکالمه ى تصویرى فعالیت دارد و با وجود رقیبانى در این زمینه از جمله سرویس محبوب Face time در Apple،در میان کاربران طرفداران زیادى دارد.در نهایت باید دید عملکرد Skype چگونه خواهد بود.
براى اطلاعات بیشتر از چگونگى عملکرد آن باید تا آمدن آن صبر کنیم.

  پاسخگو
  اشکان در پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۳ :

  😐 چه جالب میشه!!! اینجوری که اخبارتون میگه، نسخه‌ی بتا باید اومده باشه دیگه!!! لطفا اگه خبری درباره‌ی انتشارش پیدا کردید ما رو هم در جریان بذارید.
  موفق باشید.

   پاسخگو
   علی کیان در پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۳ :

   حتماً دوست عزیز !